Master – Îmi Pare Rău
STROFA I : / „Ar trebui sau nu să mă simt vinovat?”, / Asta-i întrebarea … →
STROFA I : / „Ar trebui sau nu să mă simt vinovat?”, / Asta-i întrebarea … →
La plăcerea inimii mele / Dansează arăboaica mea / Ce frumusețe de femeie / Faceți … →
Lung îi drumul și bătut / Prin mijlocul codrului, / Nu-i bătut de car cu … →
Strigătură: / Mândru mi-i portul și jocul / Că-s copilă de la codru, / Mândru-i … →
Frunza-n codru s-o dezmierzi, / Flăcăului să nu-i crezi, / Față-n față să nu-i stau, … →
Strofa I (MASTER) : / Şi zic lasă.. că timpu-i trecător, / Mă bucur din … →
Frunzuliță viorea, / Mai la deal de casa mea / E-o livadă numai flori, / … →
Strofa I: / Ca orice puști de liceu băgam iarbă la greu / Și mă … →
Măi bădiță, ochi bârnaci, / Negru ești, dar mult îmi place. / De mi-ai plăcea … →
Mă uit pe Gilort în sus / Nu văd ochii ce s-au dus, / Mă … →