Tita Barbulescu - Rău E, Doamne, Să Crești Fără Tată!
Rău e, Doamne, să crești fără tată / Și urât să fii de lumea toată, … →
Rău e, Doamne, să crești fără tată / Și urât să fii de lumea toată, … →
Dorule, eu dau pe vale, / Tu îmi ieși mereu în cale, / Dorule, pe … →
Tot așa mă bate gându, / Tot așa mă bate gându, / Să-mi vând casa … →
Mi-ai cântat cu glas de lacrimi, legănându-mă alene, / Alinându-mi cu-al tău cântec lacrima ivită-n … →
Nu credeam niciodată / Că ai putea să mă părăsești / Nu credeam niciodată / … →
Nu trece zi în care să nu-mi fie dor / De anii când totul părea … →
Ooooo.. / Lumina străbate din nou / Priviri adormite de nori / până la cer … →
„Călărim năuci spre zări necunoscute și păstrăm în cute adânci dorul întoarcerii.” / I. / … →
Noaptea vine nechemată, / Ziua parcă nici nu ar fi fost, / Am să te … →
A fost prea greu, hai lasă… / Nu mai vreau să fiu cu tine… / … →